Polipropilen Borular; Bina içi sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatlarında montaj kolaylığı, hafif oluşu, iç yüzeyinin kaygan ve parlak oluşu kireçlenme özelliklerinin olmayışı ile galvanizli borulara alternatif olarak geliştirilen borular tamamen galvanizli boruların yerini almıştır.

Hammaddenin en büyük özelliği ısıya ve kimyasal maddelere karşı göstermiş olduğu dirençtir. Isıya karşı göstermiş olduğu direnç bu hammadeden üretilen boruların sıcak su tesisatlarında başarı İle kullanılmasını sağlamaktadır. Random Kopolimer hammaddenin monomer yapısı, gelişi güzel bir zincir oluşturduğundan, elde edilen ürünler bünyelerinde hiçbir biyolojik maddenin barınmasına müsade etmezler. Bu da Random Kopolimer malzemelerde renk, tad ve koku vermeyen üstün özellikler sağlar.

Folyolu PPRC borular; özellikle kalorifer tesisatlannda ve sıhhi tesisatlarda kullanılmak üzere dizayn edilmişlerdir. Borunun üzerinde kullanılan alüminyum folyo, borunun ısıl genleşme katsayısını düşürerek, ısıdan doğan sarkmaların önüne geçmektedir.Deliksiz alüminyum folyo kullanıldığı için oksijen geçirmez. PPRC Boruların galvanizli borulara göre avantajları; Fiziksel ömrü çok yüksek, Isı geçirgenliği daha düşük. Ekleme işlemi ve tesisati daha hızlı. Ek noktalarının sızdırmazlığı daha güvenli, kimyasallara dayanımı daha yüksek, suyun tadıni bozmaz, koku yapmaz, kansorojen değildir.